FCS Enerji Firma Politikamız

İş güvenliği gücümüzün temelidir.


Dünya’nın lider yenilenebilir enerji şirketi olma vizyonumuz doğrultusunda, çok farklı hedef belirlemiş olsak da işi en temelinden sıkı tutatarak gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz tüm proje ve uygulamalarda önce insan diyoruz. 

Bu kapsamda iş sağlığı ve güvenliği konusuna gösterdiği hassasiyetle sektörün ve dünyanın öncü enerji şirketlerinden biri olmayı hedefleyen FCS Enerji olarak;

İş Sağlığı ve Güvenliğini birinci önceliğimiz olarak belirleriz.
İş Sağlığı ve Güvenliği kültürümüzü geliştirmeyi ve sürdürmeyi hedefleriz.
İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal ve diğer yükümlülüklerimizi yerine getiririz.
Her türlü iş kazasının ve meslek hastalığının önlenebilir olduğuna inanarak; FCS Enerji için çalışanların sağlık bütünlüğünü bozabilecek tüm riskleri önceden tespit eder ve gerekli tedbirleri alırız.
Sektördeki ve dünyadaki iyi uygulamaları da dikkate alarak İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili ölçülebilir hedefler oluşturur, gerçekleşmesini düzenli olarak gözden geçirir ve bu alandaki performansımızı sürekli iyileştiririz.
Yönetiminin desteği ile İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarının iyileştirilmesi çalışmalarına, organizasyonumuzun her kademesinden çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın, “Güvenlik için El Ele” yaklaşımı ile katılımını sağlarız.
İş Sağlığı ve Güvenliğinden asla taviz vermeyiz.